چاپ        ارسال به دوست

راه اندازی مرکز 50 تخت خوابی بیماران سرطانی در کلینیک امام خمینی (ره)

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، دکتر سید حبیب‌اله موسوی‌بهار در حاشیه مراسم افتتاح مرکز سرطان کلینیک امام خمینی(ره) همدان اظهار کرد: با راه‌اندازی این مرکز 50 تخت بیمارستانی برای بیماران سرطانی در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه این مرکز به عنوان بیمارستان کوچک خدمات قابل قبولی را به بیماران سرطانی ارائه خواهد داد، خاطر نشان کرد: بیماران سرطانی نیاز به حمایت دارند و امیدواریم مردم نیز ما را در این امر یاری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه حوداث و سوانح دومین علل مرگ و میر در کشور شناخته شده است، گفت: نسبت به این مسئله 50 درصد خود مردم مقصر شناخته شده‌اند.

وی با بیان اینکه در علل بسیاری از بیماری‌های سرطان افراد مقصر نیستند، خاطر نشان کرد: بالاترین آمار سرطان مربوط به بیماری مثانه است که بیش از 90 درصد افراد سیگاری به آن مبتلا هستند.

موسوی‎بهار با بیان اینکه افرادی به طور ناخواسته دچار مشکل می‎شوند و حیات آنها به خطر می‌افتد، افزود: این مکان بیشتر به منظور کاهش دغدغه‎های مالی بیماران سرطانی راه‎اندازی شد.

وی با بیان اینکه مکان قبلی «کلینیک امام (ره)‌» پاسخگوی نیاز بیماران نبود و آنها همواره درخواست‎های خود را با تماس تلفنی به ما اعلام می‎کردند، گفت: با اجرای طرح تحول سلامت مردم برای کمک به بیماران تمایل بیشتری پیدا کرده‎اند و اقدامات مهم بهداشتی و درمانی صورت گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه چندین فضای خوب وقف امور درمانی شده است، گفت: با این اقدامات گشایش خوبی در حوزه درمان سرپایی بیماران انجام شده است.

وی افتتاح کلینیک شماره 3 بیمارستان مباشر را از جمله کارهای مهم دانست و افزود: کلینیک خیریه دندانپزشکی وقفی اعتمادیه در حال حاضر تجهیز شده است.

موسوی بهار با بیان اینکه طبقه بالای مکان خیریه بیت‎العباس به منظور خدمات دندانپزشکی در اختیار دانشگاه قرار می‎گیرد، گفت: این مکان 600 متر زیربنا دارد و در این مرکز به صورت رایگان خدمات دندانپزشکی به بیماران ارائه خواهد شد.

وی بیان کرد: تجهیز اصلی به‌کارگیری پزشک متخصص است که خوشبختانه پزشکان خوبی را داریم که البته نیاز به جذب بیشتری از آنها وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه کمک به بیماران اتوبان مستقیم به بهشت است، افزود: اینکه پدری به دلیل مشکلات مالی از درمان فرزندش صرف‌نظر می‎کند دردآور است و باید همه ما به این گونه بیماران کمک کنیم.

وی با بیان اینکه ایجاد مرکز جامع سرطان قدم بزرگی است که در بیمارستان بعثت راه‎اندازی خواهد شد، گفت: بیمارستان بعثت به مجموعه بیمارستانی تبدیل می‎شود که بیمارستان سوختگی و سرطان را در بر خواهد گرفت.

مدیرعامل کانون سرطان همدان نیز با بیان اینکه 270 میلیون تومان برای راه‎اندازی این مرکز هزینه شده است، اظهار کرد: این مکان دارای 2 هزار و 300 متر زیربنا با 50 تخت شیمی درمانی سرپایی بیمارستانی است.

محمد عباسی با بیان اینکه در این مرکز اقدامات نمونه‎برداری و ویزیت فوق تخصصی سرطان صورت خواهد گرفت، افزود: شیمی‎درمانی در آن کاملاً رایگان خواهد بود.

وی گفت: قبلاً تعداد تخت‌های کلینیک امام خمینی(ره) به 25 تخت می‎رسید که امروز با افتتاح این مرکز به 50 تخت رسیده است.

مدیرعامل کانون سرطان همدان با بیان اینکه خوابگاهی به منظور اسکان بیماران سرطانی شهرستانی در نظر گرفته شده که از اقدامات مهم و اثرگذار بوده است، گفت: این بیماران باید هزینه هر شیمی‎درمانی را 250 هزار تومان و ویزیت پزشک را 38 هزار تومان پرداخت می‎کردند که این مرکز هزینه ناچیزی را برای این منظور در نظر گرفته است.

 

 

 

 


١٢:٠٦ - 1394/11/18    /    شماره : ٣٠٨٩٨    /    تعداد نمایش : ٤٣٤٢خروج
عنوان